O mne

Zistite o mne viac

Ahojte, volám sa Nana

a jednou z vecí, ktoré ma v živote najviac napĺňajú, je cestovanie. Už od malička som objavovala rôzne kúty Slovenska a postupne som sa pozrela aj za plot domoviny, do rôznych kútov Európy. Skutočne cestovať som začala až v roku 2018, kedy som si na 10 mesiacov spravila domov na Bali v Indonézii. Precestovala som kus juhovýchodnej Ázie, uvidela tropické džungle a divoké oceány, spoznala rozdielne tradície a odlišné zmýšľanie, stretla rôznych ľudí a vypočula si neuveriteľné príbehy. Niekde počas týchto 10 mesiacov som pochopila, že chcem nejakú časť svojho života zasvätiť cestovaniu.

Prečo píšem?

Tento blog spojil niekoľko mojich záľub – cestovanie, fotenie a písanie. Jeho vznik však podporilo najmä narastajúce presvedčenie, že cestovať by mohol (a možno aj tak trochu mal) každý z nás. Verím totiž, že keby každý z nás zažil rôznorodosť života a nekonečné spôsoby žitia, Slovensko by bolo omnoho tolerantnejším miestom. Možno by sme menej používali slová „normálne“ alebo „bežné“, lebo na svete existuje milión odtieňov týchto fráz. Zároveň verím, že každý z nás má v sebe kus dobrodruha, objaviteľa a nomáda, ktorí driemu pod ťarchou „normálneho“ života. V tomto blogu prinášam praktické rady a návody, ako cestovať a objavovať svet, a prostredníctvom toho i seba. Vydajte sa so mnou na cestu.

Čo tu nájdeš?

V článkoch ponúkam praktické rady a návody, ako v danej krajine cestovať, ako sa kam dostať, koľko to bude stáť, čo vidieť či na čo si dať pozor. Píšem pre tých, ktorí sa chystajú vyraziť a snažím sa podporiť tých, čo ešte nenabrali odvahu. Okrem konkrétnych postupov sa pokúšam vyjadriť tiež myšlienky, emócie a uvedomenia, ktoré sprevádzajú nejedného cestovateľa. Lebo aj to je dôvod, prečo si balíme backpacky.

Odber noviniek

Nenechaj si ujsť najnovšie články o mojich cestách!

Odber noviniek

Nenechajte si ujsť novinky z mojich ciest!

Please wait...

Ďakujem Vám že ste sa prihlásili k odberu noviniek